programming Challenge

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. programming Challenge
گزارش برگزاری دومین دوره مسابقات چالش های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات
(ICT Challenge 2 – programming challenge)
 ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه سال ۱۳۹۷
باشگاه کسب و کار دانش بنیان

ICT Challenge چیست؟

رویدادهای ICT Challenge مجموعه مسابقاتی با هدف شناسایی افراد توانمند جویای کار و ورود این افراد به بازار کار می باشد

در هر کدام از این رویداد ها یک چالش خاص در حوزه ICT مورد هدف قرار گرفته و یک مسابقه برای حل این چالش برگزار میشود. برای انتخاب چالش های اصلی مسابقه کمیته ای از مجموعه های فعال در حوزه مورد نظر تشکیل شده و با نظر این کمیته و تحت یک سری قوانین خاص چالش های مطرح شده تبدیل به یک یا چند مسئله قابل ارائه در مسابقات خواهد شد.

با توجه به چالش هدف، افراد فعال در حوزه مورد نظر، افراد مستعد و دارای ایده های خلاقانه و نوآورانه در راستای حل چالش مطرح شده جهت شرکت در رویداد شناسایی شده و دعوت می شوند.

مسابقات به صورت حضوری و طی یک الی دو روز برگزار می شود و افراد برتر همان روز جوایز خود را دریافت خواهند کرد. لازم به توضیح است ثبت نام در مسابقات به صورت تیم های دو الی چهار نفره انجام خواهد شد.

در این راستا دومین دوره مسابقات ملی چالش های حوزه فناوری اطلاعات وارتباطات “ICT Challenge 2” به تاریخ ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه سال جاری به صورت پنج مسابقه همزمان و موازی در زبان های برنامه نویسی  Java،.Net  ،  PHPو Python و مسابقات پردازش تصویر به صورت مجزا طراحی شده و طی دو روز برگزار شد.

دبیرخانه دائمی جشنواره:

دبیرخانه دائمی مسابقات توسط گروه sharif ict شرکت آریا راد شریف به عنوان طراح و مجری رویداد و با همکاری مرکز نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف فعالیت خود را از فروردین ماه سال ۱۳۹۷ و در محل دانشگاه صنعتی شریف آغاز نموده است.

برخی از فعالیت های دبیرخانه از ابتدا تا کنون به شرح زیر می باشد:

  • اطلاع رسانی مستمر به علاقه مندان در دانشگاه ها، مراکز آموزشی، شرکت ها و سازمان ها
  • برگزاری جلسات متعدد با سازمان ها، ارگان ها و شرکت های خصوصی و دولتی جهت شناسایی چالش های اصلی موجود در بازار و ارائه این چالش ها در مسابقات
  • تشکیل کمیته ارتباط با صنعت و کمیته داوری مخصوص رویداد ها با استفاده از صاحبان صنایع و مدیران ارشد و تصمیم گیر در این حوزه
  • جذب مشارکت از مجموعه های خصوصی و دولتی
  • سازماندهی افراد علاقه مند به شرکت در رویداد
  • انجام امور آماده سازی و اجرایی در ارتباط با رویداد
  • ارتباط با سازمان ها، شرکت ها و دانشگاه ها جهت اطلاع رسانی رویداد

برگزار کنندگان:

دانشگاه صنعتی شریف

مرکز نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف

شرکت آریا راد شریف

حامیان اصلی:

شرکت داتیس آرین قشم ( داتین )

شرکت فراز پردازان

شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات امن مهیمن

کانون ایران نوین

مجموعه ستاره هفت هشتاد ( *۷۸۰#)

شرکت متن اول آریا

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

باشگاه کسب و کار دانش بنیان (box)

سازماندهی کنفرانس:

دبیرکل رویداد: جناب آقای دکتر ربیعی

رئیس مرکز نوآوری فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف

مسئول برگزاری: جناب آقای مهندس روزی طلب

مدیرعامل شرکت آریا راد شریف

طراح و مجری رویداد:

شرکت آریا راد شریف

تیم داوری: احسان احسانی مقدم، حامد اسدی، محمود کریمیان، مهدی کرشته، علی توکل 

 

روند برگزاری مسابقات:

این دوره از مسابقات با عنوان programming challenge به تاریخ ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه سال ۱۳۹۷ در قالب پنج مسابقه هم زمان و در محل باشگاه کسب و کار دانش بنیان برگزار شد.

توضیحات کلی در خصوص مسابقات

۱- در این مسابقات با توجه به نظر کمیته ارتباط با صنعت و با توجه به اهداف مسابقه ۹ سوال طراحی شد و شرکت کنندگان طی دو روز مسابقه باید اقدام به حل این مسائل میکردند.

۲- برای هر یک از تیم ها یک سرور اختصاص در نظر گرفته شده بود و کلیه صورت مسائل بر روی آن قرار داده شده بود و همچنین کلیه جواب ها نیز از طریق همین سرور دریافت می شد.

۳- تیم داوری و مشاور به صورت کامل در کل مدت مسابقه بر عملکرد تیم ها نظارت داشتند و علاوه بر بررسی کارکرد تیم ها به آنها مشاوره می دادند.

۴- تیم مشاور متشکل از نمایندگان اسپانسر ها و اعضای کمیته ارتباط با صنعت مسابقات بودند.

۵- هر یک از مسابقات در یک سالن مجزا برگزار می شد و اعضای یک تیم بر روی یک میز مشخص مشغول به کار میشدند.

۶-  با توجه به اینکه در این رویداد ۵ مسابقه به صورت همزمان اجرا شد، امکان ثبت نام هر نفر فقط در یکی از مسابقات امکان پذیر بود ( شرکت کنندگان در صورتی که در یکی از مسابقات ثبت نام میکردند، امکان حضور در ۴ مسابقه دیگر را نداشتند، بنابراین زبان برنامه نویسی تخصصی خودتون را برای شرکت در مسابقات انتخاب میکردند)

۷- ثبت نام به در مسابقات در قالب تیم های ۲ الی ۴ نفره انجام شد.

۸- ثبت نام در مسابقات رایگان انجام شد.

۹-  اینترنت پر سرعت، پذیرایی نهار و میان وعده برای کلیه شرکت کنندگان در نظر گرفته شده بود.

۱۰- بخش اول مسابقات پنجشنبه ۱۶ اسفند از ساعت ۸:۰۰ صبح آغاز شد و تا ساعت۲۰:۰۰ به پایان رسید.

بخش دوم مسابقات جمعه ساعت ۸:۰۰ صبح شروع شد و راس ساعت ۱۲:۰۰ به پایان رسید. تیم داوری از ساعت ۱۲:۰۰ الی ۱۴:۳۰ مشغول داوری تیم ها بودند . نهایتا در مراسم اختتامیه تیم های برتر معرفی شدند و جوایز خود را دریافت کردند.

۱۱- مسابقات با برنامه زمان بندی به شرح زیر اجرا شد:

 

برنامه زمان بندی مسابقات:

 

روز اول مسابقه ( پنجشنبه ۱۶ اسفند )

شرح برنامه

توضیحات

مدت زمان

زمان

پذیرش

دریافت کارت ورود و تکمیل فرم ها

۶۰ دقیقه

۸:۰۰ الی ۹:۰۰

مسابقه

شروع مسابقات: ساعت ۹ صبح
بخش اول

۴  ساعت

۹:۰۰ الی ۱۳:۰۰

نهار و پذیرایی

تیم ها در این مدت استراحت خواهند کرد

۶۰ دقیقه

۱۳:۰۰ الی ۱۴:۰۰

مسابقه

بخش دوم مسابقه

۵  ساعت

۱۴:۰۰ الی ۱۹:۰۰

پایان مسابقه در روز اول

 

روز دوم مسابقه ( جمعه ۱۷ اسفند )

شرح برنامه

توضیحات

مدت زمان

زمان

مسابقه

شروع مسابقات: ساعت ۸ صبح
بخش سوم  و آخر مسابقه

۴  ساعت

۸:۰۰ الی ۱۲:۰۰

داوری

تیم داوری برای بررسی نهایی با کلیه تیم ها صحبت خواهند کرد

۲ ساعت

۱۲:۰۰ الی ۱۴:۰۰

اختتامیه

تشریفات اختتامیه
سخنرانی نماینده شرکت داتین
سخنرانی  نماینده شرکت فراز پردازان
سخنرانی  نماینده شرکت مهیمن
سخنرانی  نماینده  کانون ایران نوین
اعلام توضیحات تیم داوری در مورد روند مسابقه
اعلان تیم های برتر و اهدای جوایز

۶۰  دقیقه

۱۴:۰۰ الی ۱۵:۰۰

پایان مسابقات

 شرکت کنندگان در مسابقات:

شرکت کنندگان در این مسابقات ۴۱۰ نفر بودند.

تفکیک شرکت کنندگان بر اساس مسابقه :

مسابقه جاوا: ۱۰۶ نفر در قالب ۴۳ تیم

مسابقه دات نت: ۵۳ نفر در قالب ۲۵ تیم

مسابقه پی اچ پی: ۶۵ نفر در قالب ۲۲ تیم

مسابقه پایتون: ۱۱۵ نفر در قالب ۳۹ تیم

مسابقه پردازش تصویر: ۶۳ نفر درقالب ۱۹ تیم

 تفکیک شرکت کنندگان بر اساس دانشگاه محل تحصیل:

شرکت کنندگان در این مسابقات به ترتیب تعداد از دانشگاه های زیر در مسابقه شرکت کردند.

دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه امیر کبیر، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه بناب، دانشگاه یزد، دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی و علوم تحقیقات و نجف آباد، دانشگاه اصفهان، دانشگاه مازندران، دانشگاه گیلان، دانشگاه سمنان، دانشگاه کاشان، دانشگاه بو علی سینا همدان، دانشگاه شهید چمران اهواز

تفکیک شرکت کنندگان بر اساس محل سکونت:

شرکت کنندگان در این مسابقات به ترتیب تعداد در شهر های زیر سکونت داشتند.

تهران، کرج، مشهد، استان مازندران، اصفهان، شیراز، سمنان، شاهرود، کاشان، سنندج، ارومیه، زنجان، اهواز، یزد، رشت

تفکیک شرکت کنندگان بر اساس تاریخ تولد:

بازه سنی تا ۲۵ سال: ۵۵ درصد کل شرکت کنندگان

بازه سنی: ۲۵ الی ۳۰ سال: ۳۵ درصد کل شرکت کنندگان

بازه سنی ۳۰ به بالا: ۱۰ درصد کل شرکت کنندگان

تفکیک شرکت کنندگان بر اساس رشته تحصیلی:

تحصیلات شرکت کنندگان در این مسابقات به ترتیب تعداد در رشته های زیر بود.

مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، هوش مصنوعی، ریاضی، فیزیک، فناوری اطلاعات، مهندسی پزشکی

تفکیک شرکت کنندگان بر اساس مقطع تحصیلی:

دیپلم: ۲۰ درصد کل شرکت کنندگان

کارشناسی: ۵۵ درصد کل شرکت کنندگان

کارشناسی ارشد: ۲۵ درصد کل شرکت کنندگان

تفکیک شرکت کنند گان بر اساس تمایل به استخدام در شرکت های عضو کمیته ارتباط با صنعت

۷۵ در صد شرکت کنندگان متمایل به بررسی پیشنهادات کاری شرکت ها بودند.

 

تیم های برتر مسابقات:

تیم برتر مسابقه برنامه نویسی دات نت

تیم بره های ناقلا

۱- کامران مرادی ۲- حمید ابراهیمی ۳- سجاد اسفندیاری

 

تیم برتر مسابقه برنامه نویسی پایتون

تیم Challenge Maniacs

۱- سروش خدامی تهرانی ۲- طاها شکیبا نیا

 

تیم برتر مسابقه برنامه نویسی جاوا

تیم سینرجی پارس

۱- حسین بهداروندی کمبو ۲- منا رحیم اربابی ۳- فهیمه لطفی

 

تیم برتر مسابقه برنامه نویسی پی اچ پی

تیم Spider

۱- رضا صابری راد ۲- سجاد رمضان نیا

 

تیم برتر مسابقه برنامه نویسی پردازش تصویر

تیم IN-Vision

۱- نوید خزاعی ۲- ایمان اکبری

 

مجموعه هایی که در پوشش رسانه ای و اطلاع رسانی رویداد همکاری داشتند:

وبسایت دانشگاه صنعتی شریف

خبر گزاری ایسنا

خبرگزاری مهر

خبرگزاری فارس

وبسایت زومیت

وبسایت دیجیاتو

خبرگزاری دانشجو

شبکه خبری فناوری نوین

خبرگزاری فردا

خبرگزاری عصر ایران

مجموعه رایکااد

مجموعه ادنگاه

مجموعه فست کلیک

وبسایت خبری دیجیرو

پرتال دانشگاهی کشور

مجموعه جاب ویژن

وبسایت شرکت دفتر شما

شبکه خبر

خبرگزاری پانا

خبرگزاری برنا

خبرگزاری صدا و سیما

خبرگزاری سیتنا

خبرگزاری ایرنا

خبرگزاری انتخاب

مجموعه ایران سرور

مجموعه چارخونه

مدرسه باشگاه کسب و کار دانش بنیان

مجموعه لایتک

 

و تشکر ویژه از خبر گزاری صدا و سیما بابت پوشش خبری مسابقات در اخبار شکبه سه، شبکه چهار و شبکه خبر

فهرست